Dlaczego warto kupić odzież z logo firmy pracownikowi?
Dlaczego warto kupić odzież z logo firmy pracownikowi?

Wielu pracowników zastanawia się, czy warto inwestować w odzież z logo firmy dedykowaną dla pracowników. Odpowiedź brzmi: zdecydowanie TAK! Przynosi to wiele korzyści, a niewielki koszt takich ubrań sprawia, że ich zakup nie obciąża zbytnio budżetu przedsiębiorstwa. Jakie są zalety tego rozwiązania?

Spójny i wiarygodny wizerunek firmy

Odzież z logo firmy sprawia, że klient łatwo może zidentyfikować jej przedstawicieli. Ma on wrażenie, że marka jest odpowiednio zorganizowana, a zarazem spójna. To z kolei sprawia, że postrzega on daną firmę jako bardziej profesjonalną. Choć klienta obsługiwać mogą różni pracownicy, podświadomie wie on, że każda z tych osób reprezentuje tę samą markę i jest po prostu kompetentna. To szczególnie ważne w takich branżach jak handel, gastronomia czy turystyka. Jednolity ubiór sprawia, że klienci lepiej zapamiętują daną markę oraz reprezentujące ją symbole. A jak wiadomo, ludzie lubią korzystać z usług bądź towarów firm, które już znają – podejmowanie ryzyka nie jest im na rękę. 

Lepsza organizacja pracy

Odzież z logo firmy sprawia, że dany zespół pracuje lepiej. W tłumie ludzi od razu wiadomo, kto jest pracownikiem. Oznacza to, że klienci doskonale wiedzą, do kogo mają się zgłosić, co jest dla nich komfortowym rozwiązaniem. Pracownicy mogą także łatwiej odnaleźć się między sobą oraz dzielić zadaniami. Co więcej, jednolita odzież pomaga budować poczucie wspólnoty w zespole pracowników. Identyczny ubiór sprawia, że czują się częścią firmy i chętniej działają w jej interesie. 

Komfort pracowników

Odzież z logo firmy to nic innego, jak odzież robocza. Oznacza to, że powinna zapewniać ona pracownikom komfort, a zarazem bezpieczeństwo. To dlatego wśród ubrań przeznaczonych do personalizacji znaleźć można m.in. odzież z odblaskami czy ochraniaczami na kolonach i łokciach. Są one wykonywane z wysokogatunkowych materiałów o określonych właściwościach – łatwo dobrać można je do potrzeb danej branży. Przykładowo, odzież z logo dla pracowników budowy musi spełniać wymagania BHP. To ważne, aby była wykonana z odpornych na różne czynniki atmosferyczne materiałów, a także zawierała wiele kieszeni, w których umieścić można narzędzia. Z kolei pracownik restauracji może obsługiwać gości w schludnym podkoszulku polo, który ładnie się prezentuje, a zarazem jest przewiewny, miękki dla skóry i po prostu wygodny. Częstym wyborem są też koszulka odblaskowa z własnym wzorem. Warto dokładnie przemyśleć, jak wizualnie taka odzież powinna się prezentować, aby budować odpowiedni wizerunek marki.

Pozytywne skojarzenia z firmą

Fachowa pomoc hydraulika, miła obsługa ze strony uśmiechniętej kelnerki, terminowe dostarczenie przesyłki na czas przez kuriera – wszystkie te sytuacje mogą zostać szybko przez klienta zapomniane. Nie stanie się tak, jeśli pracownik ma na sobie np. koszulkę z logo firmy, dla której pracuje. Klient może wówczas od razu przypisać miłe skojarzenie do danej marki, co z pewnością będzie owocować w przyszłości. Poza tym sam fakt, że firma dba o jednolity ubiór oraz identyfikacją wizualną sprawia, że zyskuje ona w oczach klientów i jawi się im jako bardziej profesjonalna. 

Niewielkie koszty

Pracownik jest jednym z najlepszych nośników reklamy. Zakup odzieży z logo firmy to tak naprawdę nieduża inwestycja, mając na uwadze fakt, ile przynosi ona korzyści. Ubrania i zamówienie nadruków wcale nie muszą być drogie. Jednocześnie będą one służyć na długi okres czasu. Co ciekawe, są firmy, które oferują atrakcyjne zniżki przy zakupie większej ilości ubrań. 

Każdy pracodawca, który zastanawia się nad zakupem odzieży roboczej z logo firmy, nie powinien mieć żadnych wątpliwości. To pod wieloma względami bardzo dobry pomysł. Komfort pracowników, spójny wizerunek, lepsza organizacja pracy zespołu oraz przewidywalność to tylko niektóre z korzyści. To zdecydowanie warta swojej ceny inwestycja. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl